Netværksliste – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Forside > Deltagere > Netværksliste

Netværksliste

Navn Fag Titel Institution Kontakt
Hans Raun Iversen Teologi Lektor KU hri@teol.ku.dk
Margit Warburg Rel. soc. Professor KU warburg@hum.ku.dk
Lisbet Christoffersen Jura Professor RUC lic@ruc.dk
Niels Kærgård Økonomi Professor KU nik@foi.ku.dk
Peter B. Andersen Rel soc Lektor KU peterba@hum.ku.dk
Lars Ahlin Rel soc Lektor AU LAH@teo.au.dk
Nadja Ausker Rel. soc. Ph.d. KU ausker@hum.ku.dk
Jim Beckford Rel. soc. Professor Warwick University j.a.beckford@warwick.ac.uk
Ingunn Breistein Teol   Agder ingunn.f.breistein@uia.no
Michael Böss Samf. Lektor AU engmb@hum.au.dk
Liselotte J. Christensen Historie Cand.mag.   l.j.christensen@hotmail.com
Hans Boas Dabelsteen Samf. Ph.d.-stip KU hbd@ifs.ku.dk
Matias Møl Dalsgaard Filosofi Post. doc. AU filmmd@hum.au.dk
Silvio Ferrrari Jura Professor Universita di Milano Silvio.ferrari@unimi.it
Kirsten Donskov Felter Teologi Post doc. KU kfe@teol.ku.dk
Kristian Frisk Rel. soc Eks. lektor KU kristian_frisk@hotmail.com
Inger Furseth Rel. soc. Professor KIFO Inger.furseth@kifo.no
Peter Gundelach Soc. Professor KU pg@soc.ku.dk
Anders Holm Teologi Ph.d.-stip. KU aho@teol.ku.dk
Hjalti Hugason Teologi Professor University of Iceland hhugason@hi.is
Annika Hvithamar Rel.soc Lektor SDU ahvit@sdu.dk
Sidsel Kjems Økonomi Cand.Merc   kjems.sidsel@gmail.com
Massimo Introvigne Rel. soc. Professor CESNUR mintrovigne@virgilio.it
Brian Arly Jacobsen Rel. soc. Adjunkt KU brianj@hum.ku.dk
Pernille H. Jensen Rel. soc. Cand mag. KU p.hedegaardjensen@gmail.com
Jesper Jespersen Økonomi Professor RUC jesperj@ruc.dk
Lene Koch Sund Professor KU leko@sund.ku.dk
Lene Kühle Rel.soc Lektor AU LK@teo.au.dk
Signe Larsen Rel. soc. Ph.d.-stip. KU signeelars@hum.ku.dk
Louise Lund Liebmann Rel hist Ph.d.-stip. KU liebmann@hum.ku.dk
Mia Löwheim Rel.soc Prof Uppsala mia.lovheim@teol.uu.se
Peter Lüchau Rel. soc. Adjunkt SDU pluchau@ifpr.sdu.dk
Sune Lægaard Filosofi Lektor RUC laegaard@ruc.dk
Nikos Maghioros Kanonisk ret Uni.of Thessaloniki nikmag@theo.auth.gr
Rasmus Markussen Teologi Cand. Teol KU ram@teol.ku.dk
Jes Fabricius Møller Historie Lektor KU jfm@hum.ku.dk
Kirsten Busch Nielsen Teologi   KU kbn@teol.ku.dk
Anne Mark Nielsen Samf Post doc. RUC amark@ruc.dk
Jørgen S. Nielsen Islamologi Professor KU jsn@teol.ku.dk
Marie Vejrup Nielsen Teologi Lektor AU mvn@teo.au.dk
Karen Fog Olwig Antro. Professor KU Karen.Fog.Olwig@anthro.ku.dk
Jørn Henrik Petersen Økonomi. Professor SDU jhp@sam.sdu.dk
Mette Petersen Rel. soc. Stud. KU jwv129@alumni.ku.dk
Per Pettersson Rel. soc. Professor Karlstad/
Uppsala Uni
per.pettersson@kau.se
Niels Reeh Rel. soc Post doc. KU nreeh@hum.ku.dk
Pål Repstad Rel.soc prof Agder pal.repstad@uia.no
Cecilie Rubow Antro. Lektor KU cecilie.rubow@anthro.ku.dk
Jens Elo Rytter Jura Professor KU Jens.Elo.Rytter@jur.ku.dk
Ulla Schmidt Teol Lektor Kifo ulla.schmidt@kifo.no
Laura Maria Schütze Rel.soc Ph.d-stip KU laurams@hum.ku.dk
Pamela Slotte Teologi Post doc. University of Helsinki pslotte@mappi.helsinki.fi
Jørgen Strårup Rel.soc Prof Umeå jorgen.straarup@religion.umu.se
Emma Svensson Jura Ph.d-stip. Uppsala universitet Emma.svensson@Jur.uu.se
Erling Tiedemann     Tidl. amtsborg-mester erling@tiedemann.dk
Astrid Krabbe Trolle Rel. soc. Eks.lektor KU fmz310@alumni.ku.dk
Niels Valdemar Vinding Teologi Ph.d.-stip. KU nvv@teol.ku.dk
Helle Vogt Jura Lektor KU helle.vogt@jur.ku.dk
Morten Wassmer Teologi     mow@km.dk